15 września 2017 r. przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobryszycach, odbędzie się badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

 

Badanie mammograficzne w mammobusie trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 -69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

 

W celu udania się na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na https://www.mammo.pl//formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.